მთავარი ბუღალტრის თანაშემწე
სამსახურის ადგილმდებარეობა: ქალაქი თბილისი.
სამუშაო პირობები: ყოველდღიური სამუშაოს ხანგძლივობა 8 საათი.
ანაზღაურება საწყის გამოსაცდელ ეტაპზე 1 600 ლარი.
1.  საკვალიფიკაციო მოთხოვნები:
• ბუღალტრული აღრიცხვის საერთაშორისო სტანდარტით აღრიცხვის უნარები.
• საგადასახადო კოდექსის ცოდნა
• ერთერთ საბუღალტრო პროგრამაში მუშაობის გამოცდილება. სასურველია “1C”,-ში  “ბალანსი”-ში, “ორის”-ში ან სხვა გავცელებულ პროგრამებში.
• საბუღალტრო განყოფილებაში მუშაობის მინიმუმ 2 წლიანი გამოცდილება.
• ოფისის პროგრამების (Word, Excel) ცოდნა.
• სამუშაო და  მოთხოვნები
ბუღალტრული ჩანაწერების შესრულება:
• სასაქონლო მატერიალური მარაგების მოძრაობის აღრიცხვა.
• მთავარი ბუღალტრის მიერ სხვადასხვა დავალებების შესრულება, როგორიცაა: მასალების მიღების, გახარჯვის, წარმობის პროცესის ჩანაწერების,  გამოსაყენებელი სასაქონლო მატერიალური მარაგების მიღების, გახარჯვის, კაპიტალიზებადი დანახარჯების აღრიცხვის შესრულება. აღნიშნულ ოპერაციებთან დაკავშირებული  შიდა საბუთების  (პირველადი საბუთების) შექმნა.
• პირველადი საბუთების მოწესრიგება და არქივის შექმნა მოთხოვნის მიხედვით. საბუთების წარდგენა შიდა და გარე მომხმარებლებთან.
• ხელფასების დარიცხვა, ხელფასთან დაკავშირებული ბუღალტრული ჩანაწერების შესრულება.
• ბანკის და სალარო ოპერაციების ჩანაწერების შესრულება.
• ძირითადი საშუალებების მოძრაობის აღრიცხვა, ცვეთის დარიცხვა.
•   დებიტორებთან და კრედიტორებთან ნაშთების შედარება.
• ვალუტის კურსის ცვლილებით გამოწვეული შედეგების აღრიცხვა, გადაფასებების შედეგების გამოთვლა და შესრულება.
• მოთხოვნისამებრ სხვადასხვა ტიპის რეპორტების მომზადება.
• დეკლარაციების შევსებისთვის საჭირო ინფორმაციის შექმნა. დეკლარაციების შევსება.
კანდიდატმა შერჩევისთვის უნდა გაიაროს 3 ეტაპი.
• გასაუბრება.
• ტესტირება ზოგად უნარებში  და ბუღალტრულ აღრიცხვაში.
• ტესტირება საგადასახადო დეკლარაციების შევსებაში.
დაინტერესებულ კანდიდატებს გთხოვთ თქვენი ავტობიოგრაფია (რეზიუმე) გამოგვიგზავნეთ შემდეგ ელექტრონული ფოსტის მისამართზე: [email protected].  ელექტრონულ წერილს სათაურის ველში მიუთითეთ პოზიციის დასახელება. რეზიუმეს გამოგზავნის საბოლოო ვადაა 2026 წლის 5 მარტი.